ترمیم افتادگی نوک بینی

بروز شده در:27 دي، 1396

یکی از مراجعات شایع جهت انجام عمل زیبایی بینی ترمیم افتادگی بینی می باشد . در این افراد نوک بینی به سمت پایین افتاده شده و همین امر، تاثیر نامطلوبی در زیبایی چهره فرد به خصوص در حالت نیم رخ آنها دارد. برای ترمیمی این نوع بینی ها از روش پیوند غضروف استفاده می شود . بدین نحو که با پیوند غضروف قوی به غضروف نوک بینی فرم و شکل مستحکم تری به بینی داده می شود و این فرم در دراز مدت حفظ خواهد شد .

در این نوع عمل بینی غضروف به دو صورت طبیعی و مصنوعی جهت پیوند مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از غضروف مصنوعی جهت پیوند به ویژه در طولانی مدت  بسیار مفید است اما همواره این احتمال وجود دارد که در برخی بیماران در معرض عفونت و یا بیرون زدگی از پوست قرار بگیرد . به همین خاطر در بعضی موارد توصیه نمی شود .

یکی ازمنابع غضروف طبیعی ، غضروف های موجود در بدن خود شخص است . این غضروفها بهترین انتخاب برای پیوند زدن به نوک بینی می باشند زیرا هم دارای استحکام و ماندگاری می باشند و هم بدون عارضه هستند . معمولا این غضروفها از همان ناحیه بینی تامین می شود ولی در افرادی که قبلا عمل جراحی بینی انجام داده اند و قصد انجام عمل ترمیمی دارند ممکن است مقدار لازم جهت پیوند در ناحیه بینی موجود نباشد .

در این شرایط پزشک از غضروف ناحیه پشت گوش استفاده می کند که به راحتی به دست آمده و هیچ گونه مشکلی برای بیمار چه از نظر زیبایی و چه از جهت عملکرد گوش ایجاد نمی کند و در عمل جراحی بینی این روش متداول تر است

در برخی موارد از منبع طبیعی دیگری جهت استخراج غضروف استفاده می شود که غضروف ناحیه دنده می باشد.غضروف دنده اگر به درستی استفاده شود نتایج بسیار خوبی در طولانی مدت دارد.

author-avatar
تهیه شده توسط: کلینیک عمل زیبایی بینی