هزینه عمل جراحی بینی چقدر است؟

بروز شده در:3 آذر، 1399

عمل جراحی زیبایی بینی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

 

جراحی زیبایی بینی عملی برای تغییر ساختار بینی است و برای افرادی که خصوصیات چهره‌‌شان دیگر به عنوان بخشی از رشد جسمی تغییر نمی‌کند امکان تغییر ساختار بینی را با استفاده از عمل جراحی فراهم می‌کند. یکی از چشم‌اندازهای مثبت در مورد این عمل جراحی که ظاهر افراد را بهبود می‌بخشد می‌تواند، در کنار تاثیرگذاری در دستیابی به نتایج مطلوب در زمینه موفقیت فردی، منجر به تصمیم‌گیری‌های مثبت در مورد سلامت شخصی، مانند اجتناب از مصرف دخانیات شود. در فرایند انجام عمل زیبایی بینی، جراح پلاستیک با برش و شکل‌دهی مجدد استخوان و غضروف، اندازه‌ی بینی را کاهش می‌دهد، پهنای پل بینی را تغییر می‌دهد، تورفتگی‌ها و بر‌آمدگی‌ها را از بین می‌برد، نوک بینی را تغییر می‌دهد، و سوراخ بینی را به‌صورت متقارن شکل می‌دهد.


جراحی با بیهوشی آغاز می‌شود، که باعث ریلکس شدن بیمار و جلوگیری از عکس‌العمل وی می‌شود، به‌طوری که به جراح اجازه می‌دهد با ایجاد برشی پوست پوشش‌دهنده‌ی استخوان و غضروف بینی را جدا کند. دسترسی به ساختار داخلی بینی به جراح اجازه می‌دهد با برش و حذف قسمتی از استخوان بینی، اندازه بینی‌هایی را که نیاز به کوچک‌تر شدن دارند کاهش دهد و یا با استفاده از پیوند غضروف اندازه‌ی بخش‌های خاصی از بینی را افزایش دهد. زمانی که تیغه‌ی بینی انحراف داشته باشد، جراح می‌تواند به‌منظور بهبود تنفس، ساختار این قسمت را تنظیم کند. در مرحله‌ی نهایی نیز دکتر شکل و ساختار پوست بینی را مطابق با تغییرات اعمال شده بر ساختار کلی بینی اصلاح می‌کند و محل برش‌ها را می‌بندد.

 


عوامل موثر در هزینه عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟


عوامل متعددی می‌تواند هزینه این عمل را تحت تاثیر قرار دهد، که شامل موارد زیر است:شهرت، تجربه،‌ و کفایت دکتر جراح


دستمزد جراح معمولاً به میزان تجربه، موقعیت مکانی، هزینه پرسنل عمل جراحی، و ترجیحات شخصی جراح بستگی دارد.  دکتر جراحی که در زمینه عمل بینی سال‌های زیادی تجربه دارد، با چالش‌های حین عمل آشنایی بیشتری دارد، و مطمئناً نسبت به جراح‌های دارای تجربه کمتر، دستمزد بیشتری خواهد گرفت.

 

هزینه عمل جراحی بینی


نوع بینی


نوع ساختار بینی نقش چشمگیری در تعیین هزینه عمل زیبایی بینی در ایران دارد. معمولاً هزینه عمل بینی‌های گوشتی، از بینی‌های استخوانی مقداری بیشتر خواهد بود. در صورتی که عمل جراحی اصلاحی توسط جراحی دیگر (شخصی غیر از جراح اولیه) انجام شود، ممکن است هزینه‌ای حتی بیشتر از عمل اولیه داشته باشد.

 

بیهوشی

می‌تواند با توجه به سطح کفایت تکنسین مسئول، منجر به افزایش هزینه شود.

 

هزینه تشکیلات جراحی

این جنبه می‌تواند با توجه به ترجیحات بیمار در انجام عمل جراحی در بیمارستان یا استفاده از گزینه‌های دیگر با هزینه پایین‌تر، متفاوت باشد.

 مراقبت پس از جراحی

مراقبت پس از جراحی بیمار شامل حق ویزیت‌های دکتر جراح، به علاوه تجهیزات دارویی مورد نیاز می‌شود.


هزینه نهایی تقبل شده توسط بیمار بستگی به نوع پوشش بیمه وی خواهد داشت، اما جراحی زیبایی بینی، به عنوان یک جراحی انتخابی غیرضروری، معمولاً تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

 


چه افرادی بهترین دوطلبین برای انجام عمل زیبایی بینی هستند؟


بهترین داوطلبین برای جراحی بینی افراد دارای سلامت عمومی خوب، ثبات روان‌شناختی، و واقع‌بینی نسبت به نتایج مورد انتظار از این عمل جراحی هستند. در اکثر مواقع بهتر است عمل پس از جهش رشد جسمانی اواسط نوجوانی افراد انچام گیرد، پیش از تصمیم برای عمل بینی مدتی صبر شود، این سن در دختران در حدود ۱۵ تا ۱۶ سالگی، و در پسران اندکی دیرتر است.ملاحظات جراحی زیبایی بینی


در زیر لیستی از ملاحظاتی که پیش از عمل جراحی زیبایی بینی باید مد نظر قرار گرفته شود آمده:
-    اجازه ندهید هیچ‌کس شما را برای انجام عمل زیبایی بینی تحت فشار قرار دهد، تصمیم‌گیری در این مورد تنها باید به عهده شخص شما باشد.
-    شبیه‌سازی کامپیوتری می‌تواند مفید واقع شود، اما در عین حال می‌تواند گم‌راه کننده نیز باشد. هیج تضمینی مبنی بر اینکه نتیجه نهایی عمل جراحی دقیقاً مطابق با تصاویر تهیه شده توسط کامپیوتر باشد، وجود ندارد.
-    نتایج نهایی ممکن است تا هفته‌ها یا ماه‌ها پس از انجام عمل جراحی مشخص نشوند.
-    جراحی زیبایی بینی می‌تواند به صورت دائمی ظاهر شما را تغییر دهد؛ حتی ممکن است این تغییر به گونه ای باشد که شما از آن راضی نباشید. جراحی زیبایی بینی قابل اصلاح است، اما باید این نکته را در نظر گرفت که امری دائمی است.
 

 

آیا انجام عمل جراحی زیبایی بینی ارزان‌ قیمت، ارزشش را دارد؟


همانطور که قبلاً اشاره کردیم، حتی می‌توان با مبلغ 5 میلیون تومان تحت عمل زیبایی بینی قرار گرفت؛ اما نکته حائز اهمیت این است که چه کسی این عمل جراحی را انجام می‌دهد. ممکن است دلایل مختلفی برای انجام عمل زیبایی بینی ارزان قیمت وجود داشته باشد. رزیدنت‌هایی که تازه مشغول به کار شده‌اند، به منظور کسب تجربه عمل زیبایی بینی را در بیمارستان‌ها با هزینه پایینی انجام می‌دهند. اما نکته‌ای که باید مد نظر قرار داد این است که چنین جراح‌هایی تا کنون با چالش‌های حین عمل مواجه نشده‌اند، و روی بینی مشابه فرد تحت عمل جراحی تجربه‌ای ندارند، به همین دلیل جراحی شدن توسط چنین افرادی می‌تواند ریسک بالایی داشته باشد.


یک دلیل دیگر برای ارزان‌ قیمت بودن عمل زیبایی بینی، انجام چندین عمل جراحی توسط یک دکتر در طول یک روز است؛ برخی جراح‌های پلاستیک در طول یک روز عمل‌های متعددی انجام می دهند، که موجب فشرده‌سازی جراحی‌ها و کاهش دستمزد آن‌ها خواهد شد.

 

عمل جراحی بینیمشکلات محتمل مرتبط با عمل جراحی زیبایی بینی


مشکلات محتمل مربوط به جراحی زیبایی بینی شامل موارد زیر است، اما محدود به این موارد نمی‌شود:
-    مانند هر جراحی دیگری، احتمال بروز عفونت و واکنش منفی به بیهوشی، همچنین احتمال خون‌ریزی بینی پس از عمل جراحی نیز وجود دارد.
-    ممکن است رگه‌های خونی پاره شده به صورت نقاطی ریز در زیر پوست نمایان شوند. ناحیه بروز این نقاط معمولاً کوچک است، اما ممکن است دائمی باشد.
-    ممکن است با انجام عمل زیبایی باز، در پایه بینی جای زخم باقی بماند.
-    هرچند این مورد اتفاق معمولی نیست، گاهی اوقات به جراحی دومی نیاز خواهد بود تا بدشکلی‌های به وجود آمده طی جراحی اول، اصلاح شود.

در صورتی که تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی دارید، به منظور درک بهتر ریسک‌ها و پیچیدگی‌های احتمالی مرتبط با این نوع عمل جراحی، حتماً قبل از عمل با دکتر جراح خود مشورت کنید؛ و حتماً تا حد امکان در مورد مراقب‌های لازم بعد از انجام عمل اطلاعات کسب کنید.
 

مراقبت های مهم بعد از عمل بینیهزینه عمل زیبایی بینی‌های استخوانی چقدر است؟


بسته به نوع بینی، نوع پوست، داشتن یا نداشتن پُلیپ، و مشکلات تنفسی دیگر، نمی‌توان برآورد دقیقی از از میزان هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی (با پوست نازک و غضروف زخیم) ارائه داد. بینی‌ای که تنها دارای برآمدگی کوچکی است، هزینه کمتری نسبت به بینی‌ای با نوک گوشتی و غضروف زخیم خواهد داشت.هزینه عمل زیبایی بینی‌های گوشتی چقدر است؟


فرآیند جراحی در مورد بینی‌های گوشتی با پوستی زخیم، پیچیده‌تر و حساس‌تر است. تشخیص تغییرات اعمال شده در بینی‌های گوشتی، به این دلیل که خطوط و زوایا در زیر لایه زخیم گوشت به خوبی قابل مشاهده نیستند، کار دشواری است. به دلیل وجود این دشواری‌ها در جراحی بینی‌های گوشتی، هزینه عمل این نوع بینی‌ها از نوع استخوانی بیشتر خواهد بود.هزینه عمل زیبایی بینی با لیزر چقدر است؟


استفاده از لیزر در حیطه‌های مختلف کاربرد زیادی دارد، اما استفاده از آن در عمل زیبایی بینی بی‌معنی است. استفاده از لیزر به منظور حذف برآمدگی و اصلاح تیغه بینی دارای انحراف، یا حتی اصلاح افتادگی نوک بینی، تنها جنبه تبلیغاتی دارد. به همین دلیل، ما حتی نمی‌توانیم هزینه این دسته جراحی را در مورد زیبایی بینی مد نظر قرار دهیم.هزینه عمل اصلاحی زیبایی بینی چقدر می باشد؟


برخی افراد پس از انجام عمل اولیه خود، مشکلاتی در تنفسی یا شکل ظاهری بینی خود دارند که باعث تصمیم‌گیری آن‌ها مبنی بر انجام عمل جراحی اصلاحی می‌شود. از آنجا که وجود افکار وسواسی در برخی افراد موجب تصمیم‌گیری آن‌ها به انجام عمل دوم زیبایی بینی می‌شود، داوطلبین انجام عمل زیبایی بینی باید از سطح سلامت روان مناسبی برخوردار باشند. فرآیند عمل اصلاحی زیبایی بینی پیچیده‌تر و مشکل‌تر از عمل ابتدایی است، به همین دلیل هزینه بیشتری دارد.
انواع عمل اصلاحی از انجام یک جراحی ساده به منظور حذف مقداری استخوان اضافی، تا تغییر شکل کامل بینی بیمار، متفاوت است. در بینی‌های بسیار کوچک یا دارای نواقص شدید، نیاز است تا از گوش یا دنده بیمار به بینی پیوند غضروف انجام شود، که هزینه جراحی را از انواع دیگر بالاتر می‌برد.هزینه عمل جراحی زیبایی بینی /هزینه‌های قبل و بعد از عمل:


هزینه‌هایی که باید قبل از عمل زیبایی بینی در ایران بپردازید شامل موارد زیر است:
1.    هزینه مشاوره پیش از انجام عمل زیبایی (برخی دکترها بابت مشاوره هزینه دریافت می‌کنند).
2.    آزمایش خون
3.    گرفتن عکس قبل و بعد از انجام عمل (برخی دکترها در مطب خود از مراجعین عکس‌برداری می‌کنند به نیاز به پرداخت هزینه اضافی را منتفی می‌کند).
4.    انجام سی‌تی اسکن (در صورتی که انحراف تیغه بینی یا مشکلات دیگر وجود داشته باشد).

 


هزینه‌های بعد از عمل زیبایی بینی چقدر می باشد؟

 

بعد از انجام عمل جراحی در صورتی که دکتر شما حق ویزیت مجدد دریافت نکند، یا برای تعویض آتِل یا پانسمان بینی هزینه اضافی دریافت نکند، هزینه خاصی وجود ندارد.پس از انجام عمل زیبایی بینی باید چه انتظاری داشته باشم؟


برش‌های جراحی ممکن است تا چند هفته موجب بروز وَرَم شوند، اما مشخص شدن نتیجه نهایی شکل‌دهی بینی ممکن است تا یک سال زمان ببرد. سن و میزان قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌تواند در زیبایی ظاهری جراحی تاثیرگذار باشد، اما در هر صورت نتیجه کلی جراحی دائمی است.دوره ریکاوری بعد از عمل زیبایی بینی چقدر است؟


در روزهای پس از عمل زیبایی بینی به منظور ایجاد ساپورت نیاز به بستن بینی، آتِل گرفتن آن، یا هر دوی این موارد وجود دارد. حذف یا جای‌گذاری غضروف باعث کاهش پایایی و دوام بینی می‌شود؛ تا زمانی که فرآیند بهبود، قدرت و دوام بینی را به سطح قبلی باز‌ گرداند. آتل و پانسمان جراحی دیگری در بخش خارجی بینی در طول دوره ریکاوری مورد نیاز است، تا از شکل ساختاری داخل بینی حمایت کند. طی اولین سال ریکاوری، بیماران معمولاً وَرَم‌های دوره‌ای را تجربه می‌کنند، که به نظر می‌رسد بیشتر در زمان صبح اتفاق می‌افتد.

دوره ی درمان عمل زیبایی بینی

author-avatar
تهیه شده توسط: کلینیک عمل زیبایی بینی